Analīzes apraksts

Paternitātes/maternitātes testus veic gadījumos, kad ir nepieciešams noskaidrot bērna bioloģisko izcelsmi.

 

Analīzes pamatā ir patiesība, ka katrs cilvēks manto pusi savu DNS molekulu (hromosomu) no mātes, pusi – no tēva. Lai varētu noteikt bērna bioloģisko izcelsmi, tiek salīdzināti iespējamā tēva, bērna un mātes DNS molekulu profili. DNS profils (STR genotips) katram cilvēkam ir gandrīz unikāls, jo varbūtība, ka diviem vīriešiem, kuri nav asinsradinieki, būs identisks DNS profils, ir minimāla. Šo DNS profilu īpašību arī izmanto paternitātes testā, lai noteiktu bērna bioloģisko izcelsmi.

 

Paternitātes testa precizitāte ir tieši proporcionāla testējamo DNS rajonu (lokusu) skaitam. Vēl nesenā pagātnē Latvijā paternitātes testos tika salīdzināti DNS profili ar 10 DNS lokusiem. Šodien par vislabāko metodi paternitātes pierādīšanai tiek atzīts DNS profils, kurā vīrieša, bērna un mātes paraugos tiek salīdzināti ne mazāk kā 15 DNS lokusi. To, kurus lokusus analizēt, nosaka starptautiskas tiesu medicīnas institūcijas, tapēc mūsdienās faktiski visas laboratorijas testē to pašu lokusu komplektu un rezultāti ir savietojami.

 

SIA GenEra piedāvā paternitātes noteikšanu ar sistēmu AmpFlSTR® Identifiler Plus™, to izstrādājusi firma “Applied Biosystems” – atzīts līderis pasaulē DNS analīžu jomā. Šī sistēma dod iespēju analizēt 15 DNS lokusus.

 

Metode reģistrēta un sertificēta Veselības Statistikas un Medicīnas Tehnoloģiju aģentūrā, kods La/MoB 068.

Lai pieteiktos laboratorijas apmeklējumam un nodotu paraugu kāda testa veikšanai, lūdzu,

 • zvanīt: 67425241
 • sūtīt informāciju, norādot veicamo analīzi,  cilvēka, kam jāveic izmeklējums vārds un  uzvārds, dzimšanas gads,  vēlamais pieņemšanas datums, laiks un Jūsu tālruņa numurs uz e-pasta adresi info@genera.lv
 • Aizpildot pieteikšānās formu ANONĪMAM, NEKLĀTIENES paternitātes DNS testam

ANONĪMA PATERNITĀTES DNS TESTA REZULTĀTS NAV IZMANTOJAMS TIESĀ UN NAV DERĪGS JURIDISKU JAUTĀJUMU RISINĀŠANAI!

 • Jautājiet mums!

  Jūsu jautājums:

  E-pasts adrese uz kuru sūtīt atbildi:

  Lūdzu ievadiet sekojošos simbolus:
  captcha